74533944_2545072282282010_14903454354395

Cedule 2020 Schedule

ATOM CEDULE 2020 SCHEDULE

Semaine/Week 1

29 Aout / Aug 29

Sunnybrooke  47 @ Chateauguay  0 -  FINAL/FINALE

St Leonard  0 @ Lakeshore  26  - FINAL/FINALE

Greenfield Park  46  @ St. Lazare  6  - FINAL/FINALE 

 

30 Aout / Aug 30

Lasalle 30 @ Sun Youth  0  - FINAL/FINALE


Semaine/Week 2

05 Sept

St. Lazare  26 @ Chateauguay  18  -  FINAL/FINALE

Lasalle  0 @ Sunnybrooke  33  -  FINAL/FINALE

St Leonard  0 @ Lakeshore  40  -  FINAL/FINALE 

06 Sept

Greenfield Park  41 @ Sun Youth  0  -  FINAL/FINALE


 

Semaine/Week 3

12 Sept

Chateauguay  0 @ St Leonard  40  -  FINAL/FINALE

St. Lazare 0 @ Greenfield Park  32  -  FINAL/FINALE

Sun Youth 0 @ Sunnybrooke  48  -  FINAL/FINALE

Lasalle 0 @ Lakeshore 50  -  FINAL/FINALE



Semaine/Week 4

19 Sept

Sunnybrooke  0  @ St Leonard  14  - FINAL/FINALE

Greenfield Park  44 @ Lasalle  0  - FINAL/FINALE

Lakeshore  34 @ St. Lazare  6  - FINAL/FINALE

 

20 Sept

Sun Youth 0 @ Chateauguay 26  - FINAL/FINALE


Semaine/Week 5

26 Sept

St Leonard 0 @ Greenfield Park  38  - FINAL/FINALE

St. Lazare 39 @ Lasalle  7 - FINAL/FINALE

Chateauguay 0 @ Lakeshore  54 - FINAL/FINALE

 

27 Sept

Sunnybrooke  37 @ Sun Youth 0 - FINAL/FINALE



Semaine/Week 6

03 Oct

Lasalle @ St Leonard  9:00  - Stade Hebert

Greenfield Park @  Chateauguay  9:30  - Parc Joseph Laberge

St. Lazare @ Sunnybrooke  10:00  - McHugh

 

04 Oct

Lakeshore @ Sun Youth 10:00  - Jeanne Mance


Semaine/Week 7

10 Oct

Sun Youth @ Greenfield Park  9:00  - Parc Empire/Pierre Laporte

Chateauguay @ Lasalle  10:00  - Keith Ewenson

Lakeshore @ Sunnybrooke  10:00  - McHugh

St Leonard @ St. Lazare  13:30  - Westwood


Semaine/Week 8

17 Oct

Sunnybrooke @ Greenfield Park  9:00  - Parc Empire/Pierre Laporte

Sun Youth @ St Leonard  9:00  - Stade Hebert

Chateauguay @ Lasalle  10:00  - Keith Ewenson

Lakeshore @ St. Lazare 13:30  - Westwood

 

MOSQUITO CEDULE 2020 SCHEDULE

Semaine/Week 1

29 Aout / Aug 29

Chateauguay 14 @ Alexander 6  - FINAL/FINALE

Sunnybrooke  0 @ Greenfield Park  40  - FINAL/FINALE

Lakeshore 45 @ St. Lazare  6  - FINAL/FINALE

Lasalle 50  @ St. Hubert  0  - FINAL/FINALE

 

30 Aout / Aug 30

St Leonard  37 @ Sun Youth  6  - FINAL/FINALE


Semaine/Week 2

05 Sept

St. Hubert 0  @ Alexander  54  - FINAL/FINALE

St Leonard  0 @ Lakeshore  40  -  FINAL/FINALE

St. Lazare  8 @ Greenfield Park  44  -  FINAL/FINALE

Sunnybrooke  20 @ Chateauguay  20  -  FINAL/FINALE

 

06 Sept

Lasalle  36 @ Sun Youth  0  -  FINAL/FINALE


Semaine/Week 3

12 Sept

Lasalle 8 @ Lakeshore  38  -  FINAL/FINALE

Chateauguay 20 @ St Leonard  8  -  FINAL/FINALE

Alexander 8  @ St. Lazare  16  -  FINAL/FINALE

Sun Youth 6 @ Sunnybrooke  28  -  FINAL/FINALE

Greenfield Park 48  @ St. Hubert  0  -  FINAL/FINALE


Semaine/Week 4

19 Sept

Lakeshore  47 @ Alexander  0   - FINAL/FINALE

Sunnybrooke  18  @ St Leonard  6  - FINAL/FINALE

St. Hubert  6 @ St. Lazare  71  - FINAL/FINALE

Greenfield Park  25 @ Lasalle   38  - FINAL/FINALE

 

20 Sept

Sun Youth 6 @ Chateauguay  20  - FINAL/FINALE

 

Semaine/Week 5

26 Sept

Sun Youth 6 @ Alexander  24  - FINAL/FINALE

Chateauguay 0 @ Lakeshore  48 - FINAL/FINALE

St. Lazare 14 @ Lasalle  30  - FINAL/FINALE

St Leonard 0 @ Greenfield Park  25 - FINAL/FINALE

Sunnybrooke 32 @ St. Hubert  0 - FINAL/FINALE


Semaine/Week 6

03 Oct

St. Hubert @ St Leonard  11:00  - Stade Hebert

Greenfield Park @ Chateauguay  11:30  - Parc Joseph Laberge

St. Lazare @ Sunnybrooke  12:00  -  McHugh

Alexander @ Lasalle  12:00  - Keith Ewenson

 

04 Oct

Lakeshore @ Sun Youth  12:00  - Jeanne Mance


Semaine/Week 7

10 Oct

Alexander @ Greenfield Park  11:00  - Parc Empire/Pierre Laporte

St Leonard @ St. Lazare  11:30  - Westwood

Chateauguay @ Lasalle  12:00  -  Keith Ewenson

Lakeshore @ Sunnybrooke  12:00  - McHugh

Sun Youth @ St. Hubert  12:00  - Rosanne Laflamme


Semaine/Week 8

17 Oct

St. Hubert @ Lakeshore  10:00  - Parc des Benevoles

Alexander @ St Leonard  11:00  - Stade Hebert

St. Lazare @ Chateauguay  11:30  - Parc Joseph Laberge

Lasalle @ Sunnybrooke  12:00  - McHugh

 

18 Oct

Greenfield Park @ Sun Youth  12:00  - Jeanne Mance

PEE WEE CEDULE 2020 SCHEDULE

 Semaine/Week 1

29 Aout / Aug 29

Lakeshore 14 @ St. Lazare  8  - FINAL/FINALE

Chateauguay  0 @ Alexander  50  - FINAL/FINALE

St. Laurent  42 @ Greenfield Park  9  - FINAL/FINALE

Lasalle 6 @ St. Hubert  0  - FINAL/FINALE Forfeit

 

30 Aout / Aug 30  

St Leonard 43 @ Sun Youth  0  - FINAL/FINALE

BYE Sunnybrooke


Semaine/Week 2

05 Sept

St. Hubert  0 @ Alexander  40  - FINAL/FINALE

St. Lazare  0  @ Greenfield Park  30  -  FINAL/FINALE

Sunnybrooke 54  @ Chateauguay   0  - FINAL/FINALE

 

06 Sept

St. Laurent  48 @ Sun Youth  0  -  FINAL/FINALE

BYE Lasalle, St.Leonard, Lakeshore
 


Semaine/Week 3.

12 Sept

Chateauguay 6 @ St Leonard  24  -  FINAL/FINALE

Sun Youth  6 @ Sunnybrooke  52  -  FINAL/FINALE

Greenfield Park  41 @ St Hubert  6  -  FINAL/FINALE

Lasalle 6 @ Lakeshore  14  -  FINAL/FINALE

 

13 Sept

Alexander 0 @ St. Laurent  44  -  FINAL/FINALE

BYE St. Lazare


Semaine/Week 4

19 Sept

St Hubert 6  @ St. Lazare  40  - FINAL/FINALE

Lakeshore  34  @ Alexander  21  - FINAL/FINALE

Sunnybrooke 44 @ St Leonard  6  - FINAL/FINALE

St. Laurent  28 @ Lasalle  0  - FINAL/FINALE

 

20 Sept

Sun Youth 8 @ Chateauguay  34  - FINAL/FINALE

BYE Greenfield Park


Semaine/Week 5

26 Sept

Sun Youth 0 @ Alexander  50 - FINAL/FINALE

St Leonard  12 @ Greenfield Park  46 - FINAL/FINALE

St. Lazare 8 @ Lasalle  20  - FINAL/FINALE

 

27 Sept

Sunnybrooke 15 @ St. Laurent  14 - FINAL/FINALE

Chateauguay  6 @ Lakeshore  60 - FINAL/FINALE


Semaine/Week 6

03 Oct

St Hubert @ St Leonard  13:00  - Stade Hebert

Greenfield Park @ Chateauguay  13:30  - Parc Joseph Laberge

St. Lazare @ Sunnybrooke  14:00  - McHugh

Alexander @ Lasalle  14:30  - Keith Ewenson

04 Oct

Lakeshore @ Sun Youth  14:30  - Parc Jeanne Mance

BYE St. Laurent

Semaine/Week 7

10 Oct

St Leonard @ St. Lazare  9:30  - Westwood

Alexander @ Greenfield Park  13:00  - Parc Empire/Pierre Laporte

Lakeshore @ Sunnybrooke  14:00  - McHugh

St Laurent @ St Hubert  14:00  - Rosanne Laflamme

Chateauguay @ Lasalle  14:30  - Keith Ewenson

BYE Sun Youth


Semaine/Week 8

17 Oct

Alexander @ St Leonard  13:00  - Stade Hebert

Lasalle @ Sunnybrooke  14:00  - McHugh

St Hubert @ Lakeshore  14:30  - Parc des Benevoles

 

18 Oct

St. Lazare @ St Laurent  12:30  - Parc St Laurent

Greenfield Park @ Sun Youth  14:30  - Parc Jeanne Mance

BYE Chateauguay

 



 

© 2023 by Crows Nest. Proudly created with Wix.com

  • gmail_logo-100758589-large
  • Facebook Social Icon
  • Twitter
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now